Stal zbrojeniowa - nasza oferta

Stal zbrojeniowa to materiał wykonany z żelbetonu, czyli betonu wzmacnianego stalowymi prętami. Stosowany jest on przede wszystkim do wykonywania nadproży okiennych i drzwiowych, wieńców stropowych czy ławach fundamentowych. Wykorzystywany jest on również jako budulec dla płytek, belek, słupów czy stropów.

Podstawowym aspektem określającym jakość stali jest rodzaj wykorzystanych prętów, które opisują czynniki, takie jak klasa, gatunek stali, kształt czy wymiary. Do najpopularniejszych klas stali zaliczymy A-0, A-I, A-II (gatunek St50B, 18G2-b, 20G2Y-b, 34G S), A-III (20G2VY-b).

Do domów rodzinnych stosujemy zazwyczaj pręty o średnicy od 4 do 10 mm, oraz żebrowe o przekroju 4-40 mm. Osobne pręty łączymy ze sobą, tworząc szkielety i siatki, które zespajane są wcześniej. Szkielety to natomiast układy przestrzenne, stosowane do nadproży, słupów, wieńców i ław fundamentowych. To podłużne pręty zbrojeniowe połączone przy pomocy strzemion. Natomiast siatki wykonane z cienki prętów zbroi się zazwyczaj gładź stropu.

Skontaktuj się - doradzimy!

W razie jakichkolwiek zapytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby każdy klient był zadowolony.

Betoniarnia Czechowice
Betoniarnia Bielsko
Posadzki Przemysłowe

© 2018-2024 BetonWaluszek.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja Rekurencja.com
Betoniarnia Waluszek